Dywergencja (15 minut)

POZIOM: ZAAWANSOWANY

Vladimir Ribakov znany analityk foreksowy uważa, że dywergencja nigdy nie kłamie, czasami bywa po prostu źle zinterpretowana. Zobaczmy więc jak działa ta strategia dla opcji binarnych.

Strategia oparta na dywergencji, czyli rozbieżności polega na przeciwieństwie kierunków, w których podąża kurs ceny. Jest prosta w użyciu, choć jak każda strategia nie może być stosowana „na ślepo”. Pamiętajmy bowiem, że to nie system ma podjąć za nas decyzję, a ma pomóc w dokonaniu decyzji przez nas.

Ustawienie:

Strategia opiera się o 2 wskaźniki. Jeden to ValueChart a drugi to CCI Divergence.

CCI Divergence jest wyświetlony w 2 konfiguracjach na oddzielnych monitorach (20 i 40), dzięki czemu generowanych jest więcej sygnałów.

ValueChart ustawiamy na poziomach wykupienia (overbought) i wyprzedaży (oversold) 7 i -7.

Stosowanie:

Obserwujemy monitor ValueChart i czekamy, aż nastąpi przekroczenie wyznaczonych poziomów wykupienia i wyprzedaży.

Następnie, obserwujemy wykres ustawiony w interwale czasowym M15 i sprawdzamy, czy obserwowana świeca osiąga (ale nie przekracza) poziom SR (poziom wsparcia i oporu). Jeżeli warunek ten jest spełniony, czekamy na otwarcie następnej świecy i sprawdzamy, czy na monitorze CCI Divergence pojawia się strzałka sygnalizacyjna (obojętnie który monitor, może się nawet pokazać na obu).

Opcja CALL: 

 • Końcówka świecy value chart – zielona
 • Czekamy na otwarcie następnej świecy
 • pojawia się strzałka do góry na jednym z monitorów CCI
 • Uruchamiamy opcję z czasem wygaśnięcia na zakończenie świeczki 15-minutowej

Opcja PUT: 

 • Końcówka świecy value chart – czerwona
 • Czekamy na otwarcie następnej świecy
 • pojawia się strzałka do dołu na jednym z monitorów CCI
 • Uruchamiamy opcję z czasem wygaśnięcia na zakończenie świeczki 15-minutowej

Dodatkowe informacje:

 • Zalecane jest stosowanie tej strategii w sesji Londyn.
 • Zalecane aktywa: AUD/USD, EUR/ USD, GPB USD, NZD/USD, złoto
 • Unikamy grania 20 min. przed i po ważnych informacjach z rynku (wysoki i średni priorytet), w piątki czy na zakończenie miesiąca.
 • Unikamy silnych trendów.
 • Można również skutecznie korzystać ze strategii na interwale M15 i 5 minutowym czasie wygaśnięcia, ale wtedy mamy bardzo mało czasu na odpowiednie zajęcie opcji.

Zalecany broker:

Każdy, który oferuje stały czas wygaśnięcia opcji co 15 minut. np. OptionTime, TopOption, OptionTrade. Jeżeli więc otrzymały sygnał o godzinie 12:01 to czas wygaśnięcia opcji będzie o 12:15 a nie 12:16.

Przykład zastosowania:

Pobierz strategię podstawową (szablon + wskaźniki):

eopcje_dywergencja

Pobierz strategię udoskonaloną:

Strefa VIP

2 Comments

 1. 1
  Zdjęcie profilowe BjKCorporation

  BjKCorporation

  Po ściągnięciu szablonu i wskaźników nie wyświetla mi się wskaźnik ValueChart !? Pomimo skopiowania go do wskaźników w meta trader 4 nie wyczytuje go! Jakieś sugestie?
  Powiem tylko że w meta trader 5 też mam ten sam problem!?

  1. 1.1
   Zdjęcie profilowe Eopcje

   Eopcje

   Może spróbuj poszukać innej wersji tego wskaźnika.

Leave a Reply2015-2016 Eopcje.pl.

Uwaga! Obrót opcjami binarnymi wiąże się ze znacznym ryzykiem straty!
Informacje zamieszczane na stronach serwisu nie stanowią oferty oraz nie są rekomendacjami w rozumieniu "Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi", jak również nie stanowią zaproszenia do składania ofert zakupu, bądź sprzedaży. Informacje zamieszczane w serwisie są wyłącznie wyrazem poglądów osób i firm współpracujących i nie powinny być inaczej interpretowane.

Serwis Eopcje.pl stara się aby informacje zawarte na stronach serwisu były kompletne i zgodne ze stanem faktycznym, jednak nie jest w stanie zagwarantować poprawności tych informacji. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji lub poleganiem na nich.

Strona internetowa eopcje.pl nie jest stroną firmową oraz jest prowadzona, administrowana i zarządzana przez osobą indywidualną. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszam do użycia formy kontaktowej

Zarabiaj na HODLowaniu kryptowalut. Więcej