IG Markets opinia i recenzja o brokerze

Recenzja IG (IG.com)

Broker IG Markets nie akceptuje już rejestracji z terenu Polski.

IgMarkets (IG.com) to bardzo uznana i ceniona marka nie tylko w Europie ale i na świecie. Należy do zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii spółki IG Group, która działa na rynku już od 1974 roku i która od roku 2000 jest notowana na giełdzie w Londynie (indeks FTSE 250). Spółka posiada biura handlowe w 17 krajach (już wkrótce otwarte ma być również w Polsce). Do grupy IG Group należy również IG Bank S.A. z siedzibą w Genewie oraz serwis Nadex - jedyny broker w USA z licencją na aktywność w zakresie opcji binarnych.


Zapisz się do brokera z naszego linka, złóż depozyt minimum $210 i dokonaj 10 transakcji, a otrzymasz dostęp do unikalnych strategii i narzędzi w naszej strefie VIP!

 

Ig Markets jest największym w Wielkiej Brytanii operatorem foreksowym z bazą 136,000 klientów. Broker regulowany jest przez brytyjski urząd regulacyjny FCA (forex) oraz Gambling Commission (opcje binarne). Nadzór nad firmą sprawują również australijski ASIC a także ciała regulujące w takich krajach jak Singapur, Japonia, RPA czy USA. Broker otrzymywał w swojej historii różne nagrody w tym między innymi: najlepsza platforma CFD, najlepsza platforma foreksowa czy też najlepszy dostawca kontraktów typu spread betting. Spread betting, czyli kontrakty na różnice kursowe, to jest rodzaj kontraktu z którego broker jest najbardziej znany. W sumie broker daje dostęp do aż 10,000 rynków finansowych.

Broker na swojej platformie udostępnia również opcje binarne.  Poprzez udostępniony rynek "sprints market" możemy osiągać bardzo wysokie zwroty - jedne z najwyższych na rynku dla opcji krótkoterminowych (do 81%). Broker oferuje unikalną platformę dostępną z poziomu przeglądarki a także MT4. Aczkolwiek opcje binarne dostępne są tylko na tej pierwszej. Możliwe jest jednak używanie 2 platform w jednym czasie, webowej do realizacji transakcji i MT4 do analizy wykresów.

Przy zakładaniu konta podajemy prawdziwe dane osobowe, gdyż będą one poddane weryfikacji. Aby zweryfikować swoje konto należy przesłać w trakcie procesu rejestracji swój paszport albo prawo jazdy lub dowód osobisty oraz rachunek z ostatnich 6 miesięcy (potwierdzenie adresu zamieszkania).

Nasze konto może być w różnej walucie, AUD, EUR, GBP, USD a także w innych podstawowych globalnych walutach w tym w walucie polskiej (PLN).

Minimum transakcji jest różne, w zależności od wybranego instrumentu, nie jest jednak wyższe niż 1 funt/euro/dolar, także poziom inwestycji może być naprawdę niski.

 

Platforma IG

 

IgMarkets oferuje 2 rodzaje platform: standardowa i dla profesjonalistów (L2 Dealer , ProRealTime i MT4). Nas będzie interesować platforma standardowa, gdyż tylko na niej dostępne są opcje binarne. Platforma ta dostępna jest z poziomu przeglądarki a także w formie oprogramowania do ściągnięcia na urządzenia mobilne oraz tablety.

Platforma, szczególnie przy pierwszym uruchomieniu, może powodować wrażenie przeciążenia informacjami i funkcjonalnością. Opcje binarne są bowiem tylko drobnym dodatkiem do platformy, która umożliwia również dokonywanie transakcji na takich rynkach jak: Spread bets, CFDs czy stockbroking. Wybór opcji jest naprawdę szeroki choć nie wszystkie formy mogą być zrozumiałe, dlatego radzimy najpierw przetestować je na koncie demo. Prawidłowe użytkowanie platformy wymaga więc oswojenia i przetestowania jej funkcjonalności.

Same opcje binarne są reprezentowane przez różne formy, od klasycznych typu high/low po one touch (jeden dotyk), Tunnel (graniczne), Ladders (drabina), Hi-Lo (określanie dziennych szczytów i dołków), Target (określenie zamknięcia rynku w danym zakresie). Jeśli chodzi o rynki, to mamy dostępne towary, indeksy, opcje, waluty oraz opcje specjalne jak np. wydarzenia polityczne czy społeczne.

Aby przejść bezpośrednio do opcji binarnych wystarczy kliknąć zakładkę Sprint Markets w głównym menu. Pojawi się wtedy nowe okno i wszystkie dostępne rynki oraz aktywa. Wybieramy jeszcze stawkę oraz czas wygaśnięcia opcji (1, 2, 5, 20 lub 60 minut) a także przewidywany kierunek ruchu ceny (Above lub Below czyli high/low). Na koniec klikamy na przycisk "submit", który wyświetla również oferowany zwrot za wygraną. Dla takich par jak EUR/USD, AUD/USD, GBP/USD czy niektórych indeksów zwrot wynosi 81% co jest bardzo dobrym wynikiem dla opcji krótkoterminowych.

Podobne do klasycznych opcji są również opcje up/down (np w binary indices - indeksy czy binary commodities - towary), gdzie określamy, czy zgadzamy się ze stwierdzeniem np. że wartość danego indeksu będzie wyższa/niższa niż określony poziom. Jeżeli zgadzamy się, to wtedy kupujemy.

Dodatkowe funkcje platformy, to np. serwis z sygnałami, gdzie otrzymujemy ogólne wskazanie do kupna lub sprzedaży poparte analizą techniczną na wykresie danego aktywa z krótką analizą rynku wraz z podaniem stopnia zaufania do danego sygnału w formie procentowej. Jest to bardzo ciekawa funkcja, która może być ważnym potwierdzeniem naszej decyzji inwestycyjnej. Możemy bowiem otrzymać szybki podgląd na obecną sytuację na rynku wraz z jego krótką analizą.

sell_ig

Jeżeli chcemy mieć szybki podgląd na ostatnie istotne wydarzenia ekonomiczne na rynku, wystarczy wejść w zakładkę news. Wiadomości z rynku dostarczane są przez Reuters (premium).

Dobrze również wygląda narzędzie wykresów. Jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do bezpośredniego śledzenia wykresu u brokera, to dostarcza on nam wiele możliwości. Możemy zdefiniować poziomy alarmowe, rysować linie, dodawać wskaźniki i przeglądać historię wykresu do roku 1996.

chart_ig

Platforma należy więc do atutów brokera, choć wymaga przyzwyczajenia. Śmiało możemy ocenić, że jest to narzędzie przeznaczone dla profesjonalistów.

 

Depozyty i wypłaty w IG

Broker oferuje następujące metody zasilania konta: karta debetowa, karta kredytowa, przelew bankowy. Karta debetowa oraz kredytowa to najszybsze sposoby zasilenia. Opłata za depozyt z karty debetowej wydanej poza Wielką Brytanią wynosi 1.5%. Akceptowane karty kredytowe to Visa Card i Mastercard. Opłata za depozyt poprzez tego typu kartę wynosi 1.5%.

Zasilenie przelewem bankowym może trwać kilka dni roboczych. Preferowane są więc transakcje z karty.

Minimum wpłaty to $100 dla karty. W przypadku przelewu bankowego nie ma określonego minimum, choć aby nasz trading miał sens, to zalecamy depozyt na poziomie $200-$250.

Możemy również dokonać depozytu złotówkami (broker posiada konto złotówkowe w banku brytyjskim). Minimum inwestycyjne to wtedy 600 zł.

Wypłaty na konto bankowe mogą wiązać się z opłatą £15/$15 (chyba, że są zlecone na konto bankowe w Wielkiej Brytanii, wtedy jest pobierana opłata £15/$15 ale tylko wtedy jeśli kwota wypłaty jest niższa niż 100 funtów/dolarów).

Konto DEMO

Dostęp do konta typu demo jest darmowy, do jego założenia nie jest wymagany depozyt. Do naszej dyspozycji otrzymujemy 100,000 zł (lub równowartość) wirtualnych pieniędzy, które możemy wykorzystać na dowolną formę opcji i innych instrumentów. Używanie konta demo nie wiąże się z żadnym ryzykiem inwestycyjnym ani z żadnym zobowiązaniem. Nie jest też ograniczone czasowo jeśli chodzi o jego używanie.

Wsparcie klienta

Dział obsługi klienta jest mocno rozbudowany. Na stronie udostępnione są dedykowane numery telefonów do załatwienia różnych spraw (spread betting, CFD, Stockbroking). Organizowane jest również polskie biuro firmy, jednakże nie mamy informacji kiedy dokładnie zostanie ono uruchomione.

Na stronie brokera podany jest e-mail newaccounts.pl@ig.com, support.pl@ig.com oraz telefon do kontaktu z Polakami  +48223970146. Możliwe jest więc posługiwanie się rodzimym językiem.

Możliwe jest również bezpośrednie porozmawianie z przedstawicielami firmy w biurze w Londynie oraz w Dublinie.

Pozostają również standardowe formy kontaktu drogą mailową oraz poprzez czat (o ile agent firmy jest dostępny). Na czacie w naszym odczuciu przebywają osoby kompetentne, na kilka zadanych pytań otrzymaliśmy satysfakcjonujące, rzeczowe i uprzejme odpowiedzi.

Materiały szkoleniowe

Jeśli chodzi o edukację, to mamy dostępny ogólny opis różnych form aktywności, które oferuje IG. Poparte są one często materiałami video.

Oprócz tego, bogato wyglądają serwisy analityczne: od danych ekonomicznych, aktualnościach rynkowych, kalendarza ekonomicznego po własną telewizję z analizą techniczną i fundamentalną podstawowych aktywów.

Jeżeli chcemy powiększyć nasz poziom edukacji, oferowane nam są seminaria, video-przewodniki, artykuły, newsletter, słownik podstawowych pojęć oraz aplikacja IG akademia z przeznaczeniem na urządzenia mobilne.

Wszystkie informacje i materiały są jednak dostępne tylko w j. angielskim.

Bonus

Ig Markets nie oferuje bonusów oprócz tzw. tzw. "refer a friend", gdzie w zamian za zapraszanie swoich znajomych otrzymujemy dodatkowe kredyty.

IG Markets SCAM?

 

Ig Markets jako jeden z nielicznych brokerów posiada szerokie formy uregulowania na całym świecie. W Europie niewielu brokerów może pochwalić się regulacją FCA oraz Commission Gambling, które wyznaczają bardzo wysokie standardy dotyczące bezpieczeństwa klientów. Jednocześnie broker posiada ogromną bazę klientów, dlatego nie trudno też znaleźć nieprzyjazne opinie w internecie. Nie mamy jednak żadnych sygnałów, które wskazywały by na to, że IG w jakikolwiek sposób oszukuje swoich klientów. To poważany broker, który już bardzo długo gości na rynku finansowym, za którym stoi ogromny kapitał i który wciąż się rozwija.

Podsumowanie

IgMarkets jest ciekawym uzupełnieniem naszej oferty brokerów opcji binarnych. Polecany jest szczególnie osobom, które zainteresowane są opcjami krótkoterminowymi oraz brokerem, który posiada szerszą ofertę opcji, bardziej skomplikowanych niż tylko klasyczne opcje binarne. Oferta ta jest bowiem w przypadku IgMarkets przeogromna a dodatkowo oferowane zwroty są bardzo konkurencyjne.

Cieszy również otwieranie się brokera na rynek polski. Ubogo wygląda jedynie wachlarz form płatności, ale mamy nadzieję, że otwarcie biura w Polsce spowoduje również otwarcie polskiego rachunku bankowego. Dużym atutem jest nielimitowane czasowo i w pełni funkcjonalne konto typu demo, dzięki czemu możemy zapoznać się z różnymi formami opcji.

Forum dyskusyjne i opinie

Link do dyskusji

Szczegóły brokera
Nazwa brokera IG
Strona www www.ig.com
Rozpoczęcie działalności 1974
Kraj rejestracji Wielka Brytania
Regulacja tak (FCA, Gambling Commission, ASIC)
Platforma IG
Rynki Forex, Indeksy, Akcje, Towary, Opcje, Opcje specjalne
Rodzaje opcji High/Low, One Touch, Graniczne, drabina, Target
ilość aktywów 25
Opcje wpłaty Karta debetowa, Karta kredytowa, przelew bankowy
Opcje wypłaty Karta debetowa, Karta kredytowa, przelew bankowy
Min. Depozyt brak, $100 dla karty debetowej/kredytowej
Min/Max Transakcja $1
Min. wypłata brak, ale możliwa prowizja $15
Prowizje za wpłaty/wypłaty Brak prowizji przy wpłatach. Wypłaty na konto bankowe mogą wiązać się z opłatą £15/$15 (chyba, że są zlecone na konto bankowe w Wielkiej Brytanii, wtedy jest pobierana opłata £15/$15 ale tylko wtedy jeśli kwota wypłaty jest niższa niż 100 funtów/dolarów).
Zysk do 81%
Waluta konta AUD, EUR, GBP, USD
Bonus Kredyty za polecanie
Zwrot z nieudanych Inwestycji brak
Demo tak, bez wpłaty depozytu, bez ograniczenia czasowego
Wsparcie klienta on-line tak
Obsługiwane języki angielski, niderlandzki, hiszpański, francuski, portugalski, norweski, szwedzki, niemiecki, włoski, chiński, japoński
Akceptacja traderów z USA tak, pod marką NADEX
Czas wygaśnięcia opcji 1, 2, 5, 20 lub 60 minut (opcje klasyczne), dzienne, tygodniowe (opcje Hi/Lo)
Materiały szkoleniowe Materiały analityczne: dane ekonomiczne, aktualności rynkowe, kalendarz ekonomiczny, własna telewizja. Materiały edukacyjne: seminaria, video-przewodniki, artykuły, newsletter, słownik podstawowych pojęć, aplikacja IG akademia
Wsparcie urządzeń mobilnych tak

IG rank

 • Platforma: IG
 • Start: 1974
 • Rejestracja: Wielka Brytania
Szybkość wypłat
Działanie platformy
Support
Wygląd i funkcjonalność strony
Wiarygodność serwisu
Wybór metod płatności
Ilość materiałów szkoleniowych
Wysokość zwrotów
Ilość aktywów
Wyśmienity

User Rating:

/5
(0 votes)
 • Platforma: IG
 • Start: 1974
 • Rejestracja: Wielka Brytania
Szybkość wypłat 94%
Działanie platformy 96%
Support 98%
Wygląd i funkcjonalność strony 98%
Wiarygodność serwisu 100%
Wybór metod płatności 62%
Ilość materiałów szkoleniowych 96%
Wysokość zwrotów 94%
Ilość aktywów 86%
92% Wyśmienity

User Rating:

(0 votes)

Zalety
 • Regulacja w Wielkiej Brytanii
 • Polskie wsparcie klienta
 • Wysokie zwroty dla opcji krótkoterminowych
 • Szeroka oferta opcji
 • Funkcjonalna platforma
 • Profesjonalna obsługa
 • Materiały szkoleniowe i analityczne
 • Sygnały inwestycyjne
 • Wiarygodny właściciel serwisu
 • Niskie minimum depozytu oraz transakcji
 • Darmowe bezterminowe konto demo
Wady
 • Praktyczny brak bonusów
 • Wąski zakres form depozytu
 • Skomplikowana platforma2015-2016 Eopcje.pl.

Uwaga! Obrót opcjami binarnymi wiąże się ze znacznym ryzykiem straty!
Informacje zamieszczane na stronach serwisu nie stanowią oferty oraz nie są rekomendacjami w rozumieniu "Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi", jak również nie stanowią zaproszenia do składania ofert zakupu, bądź sprzedaży. Informacje zamieszczane w serwisie są wyłącznie wyrazem poglądów osób i firm współpracujących i nie powinny być inaczej interpretowane.

Serwis Eopcje.pl stara się aby informacje zawarte na stronach serwisu były kompletne i zgodne ze stanem faktycznym, jednak nie jest w stanie zagwarantować poprawności tych informacji. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji lub poleganiem na nich.

Strona internetowa eopcje.pl nie jest stroną firmową oraz jest prowadzona, administrowana i zarządzana przez osobą indywidualną. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszam do użycia formy kontaktowej

Zarabiaj na HODLowaniu kryptowalut. Więcej