IQoption opinie i recenzja

Recenzja IQoption

IQoption to regulowany na Cyprze broker, który funkcjonuje od 2013 roku i jest zarządzany przez firmę IQ Option Europe Ltd. Licencja brokera jest uzyskana przez IQ Option ltd. (nr licencji 247/14).

Link rejestracyjny

Uwaga! Obrót opcjami binarnymi wiąże się ze znacznym ryzykiem straty!

IQoption to jeden z największych brokerów opcji binarnych działających głównie na rynku rosyjskim. Popularność brokera rośnie również w innych krajach także i w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza niskiemu minimum depozytu ($10) oraz stawki ($1), wysokim zwrotom (do 91% w przypadku prawidłowego przewidzenia wyniku, nam jednak nie udało się znaleźć wyższego zwrotu niż 87% (Amount to be credited to account for a successful trade.)) a także unikalnej i nowoczesnej platformie. Atutem brokera jest również darmowy dostęp do konta demo z wirtualną kwotą $1000. Konto te możemy założyć w kilkanaście sekund. Broker prowadzi również szeroko zakrojoną kampanię reklamową w internecie czasami wręcz agresywną.

Główną cechą brokera jest unikalność. Na pierwszy rzut oka widać, iż właściciele portalu włożyli ogromne środki w budowę serwisu. Nie jest to więc kolejna kopia platformy spotoption ubrana w nową szatę graficzną, lecz kompleksowo wykonany serwis wychodzący na przeciw zapotrzebowaniom rynku. Szczególnie godna pochwalenia jest platforma, stworzona indywidualnie na potrzeby serwisu, ale o tym szerzej w zakładce "platforma".

Gra na realnym koncie wymaga weryfikacji konta, jak to bywa u wszystkich regulowanych brokerów. Zalecamy dokonanie jej przed złożeniem depozytu.

Konto możemy otworzyć w następujących walutach: USD, GBP, EUR, RUB.

Przy depozycie powyżej $3000, broker oferuje nam status VIP konta. Dzięki temu otrzymamy możliwy zwrot z nieudanych opcji do 60%, szybszą realizację wypłat (do 1 dnia) oraz osobistego managera.

IQoption jest również sponsorem zespołu rajdowego AGI Sport:

Platforma IQoption

Platforma brokera to nowoczesne narzędzie skonstruowane całkowicie od zera przez zespół IQoption. Wszystkie funkcje są łatwo dostępne i widoczne w głównym panelu platformy. W łatwy sposób możemy przełączyć wykres na świeczkowy, co jest rzadką opcją pośród konkurentów. Do wyboru mamy ponad 500 aktyw dostępnych o różnych godzinach, w tym między innymi akcje Gazpromu, Rosneftu czy DeutscheBanku. Przydatną opcją jest możliwość oznaczania aktywa jako ulubionego, dzięki czemu jest ono potem domyślnie dostępne pierwsze na liście. Aktywa podzielone są na te dostępne do opcji klasycznych oraz opcji turbo (1-5 minutowe). Poza tym możemy śledzić ostatnie newsy z rynków finansowych czy przejrzeć ostatnie transakcje.

Sam wykres możemy ustawić maksymalnie z 1-minutowym interwałem czasowym, co jest dosyć dużym ograniczeniem. Poza tym dostępne interwały czasowe to 5, 10, 15 i 30 sekund. Ekran możemy podzielić na kilka okien, dzięki czemu możemy śledzić kilka wykresów jednocześnie a także zainicjować kilka zagrań na tym samym wykresie. Na wykres możemy nałożyć takie wskaźniki jak średnie kroczące, RSI, Bollinger Bands oraz Alligator. Możemy również włączyć/wyłączyć barometr wskazujący stosunek traderów wybierających opcję call do opcji put.

Opcje klasyczne możemy maksymalnie wybrać z czasem wygaśnięcia na koniec dnia. Nie jest to więc broker dedykowany graczom długoterminowym.

Nie ma wyboru innego rodzaju opcji jak opcje klasyczne i ich odmiana "turbo".

Minimum inwestycyjne to tylko $1. Kwoty inwestycji mamy pre-definiowane albo możemy je wpisać własnoręcznie.

Platforma umożliwia również zmniejszenie maksymalnego zwrotu w zamian za zdefiniowanie zwrot za nietrafioną opcję (do 25%).

Depozyty i wypłaty w IQoption

Konto w Iqoption zasilić możemy poprzez kartę VISA/Mastercard, skrill, neteller oraz WebMoney.

Wypłatę możemy zlecić na kartę VISA/Mastercard, Neteller, Webmoney, przelew bankowy, Skrill.

Minimum do wypłaty to $10 a czas realizacji wypłat to 1 dzień roboczy.

Broker nie pobiera opłat za dokonywane transakcje.

Konto DEMO

Co warte podkreślenia, broker udostępnia konto typu demo wszystkim chętnym bez dodatkowych warunków i jest ono nieograniczone czasowo. Ograniczeniu podlega tylko kwota wirtualnych pieniędzy ($1000), ale że minimum transakcji to tylko $1, takim kontem możemy się długo cieszyć. Ilość dostępnych aktyw jest jednak mocno ograniczona (13).

Założenie konta jest bardzo proste i trwa kilka minut.

Wsparcie klienta

Dla osób posiadających konto typu "live" dostępny jest live chat. Możemy również skorzystać z anglo-języcznej linii telefonicznej: +44 20 3318 7173. Standardowo dostępny jest również kontakt mailowy (support@iqoption.com) oraz wewnętrzny system ticketowy.

Nasze doświadczenia w kontakcie z supportem są skrajnie różne, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi po napisaniu wiadomości bezpośrednio na skrzynkę mailową brokera. Nie udało nam się również dodać przedstawiciela brokera do listy kontaktów na naszym skype. Dobrze natomiast funkcjonuje wewnętrzny system ticketowy.

Na pytanie o możliwość wsparcia klientów z Polski polskim tłumaczeniem strony oraz supportem nie otrzymaliśmy konkretnej odpowiedzi.

Strona przetłumaczona jest na następujące języki:

rosyjski, chiński, hiszpański, portugalski, indonezyjski, turecki, włoski i niemiecki.

Materiały szkoleniowe

IQoption oferuje podstawowe narzędzia edukacyjne. Możemy się pokrótce dowiedzieć jak działa platforma Iqoption, jak stosować japońskie świece, jak nakreślać i odczytywać linie trendu, wsparcia i oporu oraz jak stosować dostępne na platformie brokera wskaźniki. Opisanych jest też również kilka podstawowych strategii. Wszystkie te materiały mają formę artykułów ubogaconych obrazkami instruktażowymi. Nie mamy więc do dyspozycji filmów video.

Dział FAQ posiada odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania klientów brokera.

Bonus

 

Od dnia 30 listopada 2016 broker wdrażając dyrektywy CySec zaprzestał oferowania bonusów dla swoich klientów.

IQoption SCAM?

IQoption to bardzo popularny broker. Jego alexa rank wynosi 2,395. To jeden z najwyższych rankingów pośród wszystkich brokerów. Za popularnością idą jednak również negatywne opinie, choć nie są one liczne. Spotkaliśmy się z opiniami, że broker potrafi obniżyć użytkownikowi zwrot poniżej standardowego albo zablokować transakcje (wyświetlający się błąd o błędzie transakcji). Zaufania nie budzi również wielopoziomowa struktura spółek firmy. Pomimo więc bardzo wysokich opinii dotyczących funkcjonalności platformy brokera oraz nowoczesnej budowy strony, radzimy zachować ostrożność a szczególnie nie inwestować większych kwot.

Broker jest jednak od niedawna regulowany, wierzymy więc, że tego typu "pułapki" na inwestorów nie są już praktyką brokera.

Podsumowanie

IQoption posiada pewne cechy, które mogą przysporzyć temu brokerowi swoich zwolenników. Jedną z największych zalet brokera jest bardzo niskie minimum depozytu czyli $10, kiedy konkurencja ten próg ustawia na kwocie $100 wzwyż. Dodatkowo, jeśli weźmiemy pod uwagę niskie minimum transakcji ($1) a do tego bardzo dobrze zbudowaną i funkcjonalną platformę unikalną dla tego brokera, to możemy śmiało ocenić, że oferta brokera jest szczególnie atrakcyjna dla osób, które wystarczająco długo testowały swoje umiejętności na koncie typu "demo" i chcą spróbować swoich sił na koncie typu "live". Biorąc jeszcze pod uwagę łatwo dostępne konto demo oraz dostępne materiały edukacyjne, to użytkownicy mogą czuć się wniebowzięci.

Niestety, zadowoleni być nie mogą ci użytkownicy, którzy celują w opcje długoterminowe. Tutaj wielu opcji dla siebie nie znajdą. Podobnie rozczarowani będą ci użytkownicy, którzy poszukują opcji innych niż klasycznych (high/low).

Forum dyskusyjne i opinie

Link do dyskusji

Szczegóły brokera
Nazwa brokera IQoption
Strona www www.iqoption.com

Uwaga! Obrót opcjami binarnymi wiąże się ze znacznym ryzykiem straty!
Rozpoczęcie działalności 2013
Kraj rejestracji Cypr
Regulacja tak (CySec)
Platforma Autorska
Rynki Forex, Indeksy, Akcje, Towary
Rodzaje opcji High/Low
ilość aktywów +500
Opcje wpłaty karta VISA/Mastercard, skrill, neteller oraz WebMoney
Opcje wypłaty karta VISA/Mastercard, skrill, neteller, przelew bankowy oraz WebMoney
Min. Depozyt $10
Min/Max Transakcja $1, $1,000
Min. wypłata $10
Prowizje za wpłaty/wypłaty brak
Zysk do 91% w przypadku prawidłowego przewidzenia wyniku
Waluta konta USD, EUR, GBP, JPY, RUB
Bonus Brak
Zwrot z nieudanych Inwestycji tak 45% i 60% dla konta VIP, ale tylko dla aplikacji na urządzenia mobilne
Demo tak
Wsparcie klienta on-line tak
Obsługiwane języki angielski, arabski, rosyjski, koreański, japoński, francuski, hiszpański, włoski, niemiecki, portugalski, rumuński, duński, chiński, turecki, indonezyjski, łotewski, szwedzki
Akceptacja traderów z USA nie
Czas wygaśnięcia opcji 1, 2, 3, 4, 5, 15, 30 minut, 1h, 24h, 1 tydzień
Materiały szkoleniowe przewodnik, słownik pojęć, filmy szkoleniowe i szkolenia online.
Wsparcie urządzeń mobilnych tak

IQoption rank

 • Platforma: Autorska
 • Start: 2013
 • Rejestracja: Cypr
Szybkość wypłat
Działanie platformy
Support
Wygląd i funkcjonalność strony
Wiarygodność serwisu
Wybór metod płatności
Materiały szkoleniowe
Wysokość zwrotów
Ilość aktywów
Bardzo dobry

User Rating:

3.5/5
(8 votes)
 • Platforma: Autorska
 • Start: 2013
 • Rejestracja: Cypr
Szybkość wypłat 98%
Działanie platformy 94%
Support 80%
Wygląd i funkcjonalność strony 94%
Wiarygodność serwisu 80%
Wybór metod płatności 80%
Materiały szkoleniowe 84%
Wysokość zwrotów 96%
Ilość aktywów 84%
88% Bardzo dobry

User Rating:

70
(8 votes)

Zalety
 • Regulacja przez Cysec
 • Niskie minimum depozytu
 • Niskie minimum transakcji
 • Nielimitowane konto demo
 • Wysokie zwroty
 • Funkcjonalna i intuicyjna platforma
 • Unikalne aktywa
Wady
 • Przeciętny support
 • Brak opcji długoterminowych
 • Brak innych opcji poza klasycznymi
 • Brak polskiego tłumaczenia2015-2016 Eopcje.pl.

Uwaga! Obrót opcjami binarnymi wiąże się ze znacznym ryzykiem straty!
Informacje zamieszczane na stronach serwisu nie stanowią oferty oraz nie są rekomendacjami w rozumieniu "Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi", jak również nie stanowią zaproszenia do składania ofert zakupu, bądź sprzedaży. Informacje zamieszczane w serwisie są wyłącznie wyrazem poglądów osób i firm współpracujących i nie powinny być inaczej interpretowane.

Serwis Eopcje.pl stara się aby informacje zawarte na stronach serwisu były kompletne i zgodne ze stanem faktycznym, jednak nie jest w stanie zagwarantować poprawności tych informacji. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji lub poleganiem na nich.

Strona internetowa eopcje.pl nie jest stroną firmową oraz jest prowadzona, administrowana i zarządzana przez osobą indywidualną. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszam do użycia formy kontaktowej

Zarabiaj na HODLowaniu kryptowalut. Więcej