NobleOption opinie i recenzja

Recenzja NobleOption

NobleOption jest regulowanym brokerem należącym do zarejestrowanej na Cyprze firmy Spot Capital Markets Ltd (licencja CySec nr 210/13). Broker ten działa na rynku od 2015 roku.

Link rejestracyjny z bonusem do 30%!

Zapisz się do brokera z naszego linka, złóż depozyt nie mniejszy niż $500, dokonaj kilku transakcji i otrzymaj dostęp do unikalnych strategii i narzędzi w naszej strefie VIP!

Z informacji zawartych na stronie regulatora dowiadujemy się, że firma Spot Capital Markets Ltd (dawna nazwa FT Traderworld Ltd) pozyskała licencję w 2013 roku i należą do niej takie marki jak:

BullBinary, BlinkBinary, BDItalia, BDoptions, Binaropolis, BinaryIndex, GiroTrader, RTCFinance, MyWallStreet24, MobOption, MilanoTrader, WwedOption, CBFInvest, XTX88, SpotCapitalMarkets, TraderWorld, BudaTrade, ZoneOptions, no i oczywiście NobleOption.

Broker NobleOption, czyli w wolnym tłumaczeniu "szlachetna opcja",  korzysta z popularnej platformy SpotOption.

Jak czytamy na podstronie "Dlaczego właśnie my" NobleOption należy do Funduszu Rekompensat Inwestycyjnych (Investor Compensation Fund for Customers of Cyprus Investment Firms), co jest formalnym wymogiem dla firm chcących świadczyć usługi inwestycyjne na Cyprze. Celem funduszu jest zabezpieczanie roszczeń klientów wobec członków funduszu, gdyż w razie niewłaściwego wypełnienia obowiązków członek funduszu jest zobowiązany do wypłaty swoim klientom odszkodowań do wysokości 20,000 euro.

Strona brokera wygląda prosto i przejrzyście. Możemy na niej zapoznać się z dokładnym opisem działania platformy SpotOption a także możemy bez rejestracji obejrzeć jej funkcje. Układ strony pozwala na szybkie zapoznanie się z ostatnimi aktualnościami i analizami rynku. Jestem zwolennikiem zasady: "mniej znaczy więcej", szczególnie jeśli chodzi o handel na platformie, dlatego w naszej ocenie oferowana struktura strony jest raczej jej zaletą niż wadą.

Co istotne, konto możemy założyć w kilku walutach w tym w polskim złotym: dolarze, euro, forincie i funcie. Jest to pomocne przy rozliczeniach i obniża koszty przewalutowań.

Broker oferuje 6 rodzajów kont:

Konto Trening z minimalnym depozytem 5,000 zł, konto Premium z minimalnym depozytem 20,000 zł, konto Advanced, które wymaga wpłaty w kwocie co najmniej 50 000 zł,  konto Ekspert z minimalnym depozytem 100,000 zł oraz konto Platinum dla klientów inwestujących co najmniej 250 000 zł. Istnieje jeszcze jeden rodzaj konta - konto typu VIP. Jednakże aby założyć ten typ rachunku inwestycyjnego, trzeba być członkiem klubu milionerów, gdyż minimalny depozyt to właśnie 1,000,000 złotych. Próg rozpoczęcia przygody z brokerem NobleOption jest więc dosyć wysoki szczególnie jeśli zależy nam na wyższym poziomie konta. Każde z tych kont oferuje dodatkowe korzyści:

Otwierając podstawowe konto typu Trening otrzymujemy osobistego opiekuna inwestycyjnego, czyli osobę która pomaga nam w obsłudze konta, oraz bezpłatny dostęp do mobilnej wersji platformy. Dodatkowo możemy skorzystać z możliwości uzyskania premii w wysokości 10%.

Konto Premium daje nam dodatkowe korzyści, takie jak: 2 alerty sms oraz e-mail, wypłata bez opłat (raz w miesiącu), lekcja handlu (1h) i 20% bonus.

Konto Advanced zapewnia już 5 alertów sms i e-mail oraz 2 godziny nauki handlu. Otwierając rachunek na tym poziomie dodatkowo otrzymujemy również dostęp do Codziennego Raportu Rynkowego oraz prowadzonych przez NobleOption szkoleń online. Zyskujemy także możliwość skorzystania z dodatkowych strategii inwestycyjnych, przygotowanych przez zespół Noble Option. Konto „Advanced” to także wymierne korzyści, takie jak dostęp do premii na poziomie 30% i prawo do priorytetowej obsługi przez osobistych opiekunów klienta.

Konto Ekspert to dodatkowe korzyści, takie jak: 3 godziny lekcji handlu, wsparcie Starszego Opiekuna Inwestycyjnego, zaawansowane wykresy, zarządzanie ryzykiem, indywidualne kursy oraz 40% premia od depozytu.

Konto Platinum gwarantuje dostęp do wszystkich alertów sms i e-mail, wysyłanych przez Noble Option, wyższe wypłaty z większości popularnych opcji, plan inteligentnego zarządzania środkami oraz dostęp do seminariów i webinarów, prowadzonych przez ekspertów rynkowych Noble Option. To także jeden z dwóch planów, które pozwalają na indywidualne ustalanie wielkości premii.

A jakie dodatkowe korzyści ponad status konta Ekspert może otrzymać osoba z depozytem 1,000,000 zł, a więc osoba posiadająca status konta VIP? Są to:

4 godziny indywidualnych lekcji handlu oraz zaproszenia na ekskluzywne spotkania VIP, w trakcie których eksperci rynkowi – w tym Główny Ekonomista NobleOption – prowadzą inwestycyjny mentoring inwestorski. Plan VIP to także nieograniczone prawo do korzystania ze wszystkich możliwości ofertowych, przygotowanych przez NobleOption dla niższych pakietów – w tym dostęp do usług Starszego Opiekuna Inwestycyjnego oraz możliwość indywidualnego określania wysokości premii.

Strona brokera jest przetłumaczona z j. angielskiego na kilka języków, w tym język polski. Oprócz j. polskiego dostępne są: j. czeski, hiszpański, węgierski i rumuński.

Założenie rachunku inwestycyjnego na platformie Noble Option wiąże się z koniecznością wcześniejszego potwierdzenia swojej tożsamości, które polega na przesłaniu kolorowych skanów dokumentów takich jak: dowód osobisty lub paszport a także dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania.

 

Platforma NobleOption

Jak już wspomnieliśmy, platforma brokera NobleOption korzysta z technologii firmy SpotOption - wiodącego dostawcy technologii dla opcji binarnych. Umożliwia ona dostęp do następujących rodzajów opcji: opcje krótkoterminowe, opcje długoterminowe, opcje w parach, opcje typu "One Touch" oraz opcje drabinowe. Dostęp ten jest możliwy z poziomu przeglądarki a także urządzeń mobilnych, poprzez dedykowane aplikacje na systemy Android i iOS. Pobranie aplikacji następuje po kliknięciu na logo właściwego providera usług dedykowanych jednemu z wyżej wymienionych systemów (App Store lub Android Market).

Aktywa dzielą się na akcje (98 akcji), indeksy (41 indeksów), waluty (22 par) oraz towary (17),  w sumie jest więc 178 aktywów co jest całkiem przyzwoitą liczbą. Jest to wartość deklarowana przez brokera. W trakcie testowania platformy w godzinach popołudniowych (13:40) mieliśmy dostępną następującą liczbę aktywów:

akcje (7), indeksy (5), towary (3), pary walutowe (29).

Dostępne czasy wygaśnięcia opcji są różnorodne. W przypadku opcji długoterminowych najdłuższy czas wygaśnięcia opcji do wyboru to ostatni dzień miesiąca (d0 2-3 miesięcy naprzód). Przy opcjach  krótkoterminowych mamy do wyboru odpowiednio: 60, 90, 120, 180 i 300 sekund.

Zamiast oczekiwać na moment wygaśnięcia opcji możemy też skorzystać z pewnych funkcji, które spowodują przesunięcia czasu wygaśnięcia opcji albo jej zamknięcie. Te funkcje to:

 • zdublowanie opcji - czyli stworzenie nowej opcji na warunkach opcji poprzedniej - korzystamy wtedy gdy mamy dużą pewność wygranej opcji, kiedy dostrzegamy silny trend. Powstaje wtedy nowa opcja z nowym czasem jej rozpoczęcia.
 • sprzedaż opcji - możliwość odsprzedaży opcji brokerowi. Kiedy opcja jest zyskowna możemy ją sprzedać za część zysku. Np. jeżeli przewidujemy, że opcja straci swoją obecną zyskowną pozycję w czasie jej wygaśnięcia. Kiedy opcja jest stratna, możemy ją odsprzedać ograniczając 100% ewentualną stratę zadowalając się częściowym zwrotem.
 • Rollover - przedłużenie czasu wygaśnięcia opcji w zamian za zwiększenie stawki o 30%. Stosujemy, jeżeli przewidywany rezultat opcji wymaga więcej czasu do jego osiągnięcia. Możliwa do użycia w czasie nie krótszym niż 3 sekundy przed wygaśnięciem opcji.

Zwrot z opcji długoterminowych wynosi 75%. Dla opcji krótkoterminowych i klasycznych zwrot ten wynosi od 70 do 81%.

Minimalna stawka, jaką możemy złożyć, wynosi 100 zł dla większości typów opcji oraz odpowiednio 25 zł dla opcji krótkoterminowych i 20 zł dla opcji drabinowych. Maksymalna w zależności od rodzaju opcji: 6000 zł dla opcji klasycznych, długoterminowych oraz par, 1250 zł dla opcji krótkoterminowych, 400 zł dla drabinowych i 2000 zł dla opcji One Touch.

Depozyty i wypłaty w NobleOption

Rachunek w Noble Option zasilić możemy poprzez przelew bankowy, kartę kredytową/debetową oraz elektroniczne systemy płatności.

Nie ma opłat przy transakcjach wpłat, natomiast decydując się na wypłatę opłata za taką transakcję wynosi $10/40 zł przy każdej formie płatności. Jednakże w przypadku posiadania konta typu "Premium", "Advanced", "Ekspert", "Platinum" czy "VIP" mamy prawo do jednej darmowej wypłaty w miesiącu.

Minimalny depozyt to kwota $100/500 zł a maksymalny dla karty kredytowej/debetowej wynosi $5,000. Tyle też wynosi dla depozytów z WesternUnion.

Nie ma minimalnej kwoty do wypłaty.

Wypłaty realizowane są poprzez kartę debetową/kredytową a także poprzez przelew bankowy (o ile tej formy płatności użyto do złożenia depozytu). Wpłat możemy dokonywać tzw. szybkim transferem, np. za pośrednictwem usługi Przelewy 24.

Do realizacji wypłaty wymagane jest wypełnienie formularza wypłaty, podpisanie go oraz przesłanie na adres mailowy support@nobleoption.com. Czas realizacji wypłaty to maksymalnie 3 dni robocze choć zazwyczaj są one realizowane w ciągu 24h.

Konto DEMO

Broker nie oferuje konta typu demo.

Wsparcie klienta

Z brokerem skontaktować możemy się poprzez formularz kontaktowy a także pod nr tel. +48-22-128-4909

Dział Obsługi Klienta jest do dyspozycji klientów Noble Option od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 19:00. Zgłoszenia przyjmowane są całodobowo.

Dla osób zalogowanych dostępny jest również "live chat". Nie udało nam się jednak poprzez ten czat skomunikować z działem obsługi klienta pomimo długiego oczekiwania, może akurat nie mieliśmy szczęścia:

k3eS0gY

Adres spółki:

Spot Capital Markets Ltd,
28th October Street,
Kanika Business Centre,
2nd floor Limassol 3105,
Cypr.
 

Materiały szkoleniowe

Dział edukacji jest szeroki (e-book, filmy video), choć jest on standardowy dla wszystkich brokerów, którzy korzystają z platformy SpotOption. Został on bowiem stworzony przez twórców tej platformy. Poza tym mamy dostęp do wizualnej analizy technicznej rynku dostarczanej przez serwis faunusanalytics.com, kalendarz ekonomiczny i krótki słownik. Organizowane są również webinaria i seminaria ale z ograniczonym dostępem.

Bonus

Noble Option oferuje bonusy w wysokości zależnej od depozytu, od 10 do 30%. W przypadku konta typu Platinum oraz VIP są one negocjowane indywidualnie.

Bonus nie może być wycofany, jest to niewypłacalna premia, która może być wykorzystana wyłącznie do celów handlowych (w postaci dźwigni finansowej).

Oznacza to, że w odniesieniu do wszystkich otwartych pozycji na koncie handlowym, zostaną wykorzystane najpierw środki z depozytu i tylko w sytuacji, gdy środki te będą zerowe, użyte zostaną środki przyznane w ramach bonusu.

NobleOption SCAM?

NobleOption nie posiada zbyt wielu tak negatywnych jak i pozytywnych opinii w internecie. Wynikać to może z jeszcze małej popularności brokera, co też nie pozwala na jednoznaczną ocenę jego wiarygodności. Broker działa bowiem na rynku od 2015 r. Dużym atutem jest posiadanie przez NobleOption regulacji, przynależność do Funduszu Rekompensat Inwestycyjnych oraz polskojęzyczne wsparcie klienta a także szybkie przelewy z polskiego konta bankowego. Jak do tej pory nie mamy negatywnych raportów dotyczących brokera NobleOption.

Podsumowanie

NobleOption to broker, który powoli zaczyna zdobywanie polskiego rynku. Korzysta ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych (platforma SpotOption) i oferuje przyzwoitą ilość aktywów. Pewne korzyści są dostępne dopiero przy wpłacie większych środków, które u innych brokerów są dostępne w standardowej ofercie. Istotnym utrudnieniem dla niektórych osób może być każdorazowa konieczność podpisania deklaracji wypłaty. Zwroty z opcji stoją na przyzwoitym poziomie choć nie należą do najwyższych na rynku.

Forum dyskusyjne i opinie

Link do dyskusji

Szczegóły brokera
Nazwa brokera NobleOption
Strona www www.nobleoption.com
Rozpoczęcie działalności 2015
Kraj rejestracji Cypr
Regulacja tak (CySec)
Platforma SpotOption
Rynki Forex, Indeksy, Akcje, Towary
Rodzaje opcji High/Low, One Touch, Short Term, Drabinowe, W parach
ilość aktywów 178
Opcje wpłaty karta kredytowa/debetowa, przelew bankowy
Opcje wypłaty karta kredytowa/debetowa, przelew bankowy
Min. Depozyt $100, PLN 500
Min/Max Transakcja 20 PLN , 6000 PLN
Min. wypłata brak
Prowizje za wpłaty/wypłaty 10$/40 PLN (dla większości planów 1 transakcja/mc bezpłatna)
Zysk do 81%
Waluta konta USD, EUR, GBP, FORINT, PLN
Bonus 10-30% + poziom negocjowany indywidualnie
Zwrot z nieudanych Inwestycji nie
Demo brak
Wsparcie klienta on-line tak, telefoniczne, czat, e-mail
Obsługiwane języki angielski, polski, czeski, hiszpański, węgierski i rumuński
Akceptacja traderów z USA nie
Czas wygaśnięcia opcji 60, 90, 120, 180, 300 sekund, 5, 10, 30 minut, 1h, pod koniec dnia, tygodnia, miesiąca do 2-3 miesięcy naprzód
Materiały szkoleniowe przewodnik, słownik pojęć, e-book, filmy szkoleniowe i szkolenia online (ograniczony dostęp).
Wsparcie urządzeń mobilnych tak (Android oraz iOS)

NobleOption rank

 • Platforma: SpotOption
 • Start: 2015
 • Rejestracja: Cypr
Szybkość wypłat
Działanie platformy
Support
Wygląd i funkcjonalność strony
Wiarygodność serwisu
Wybór metod płatności
Ilość materiałów szkoleniowych
Wysokość zwrotów
Ilość aktywów
Dobry

User Rating:

4.1/5
(2 votes)
 • Platforma: SpotOption
 • Start: 2015
 • Rejestracja: Cypr
Szybkość wypłat 76%
Działanie platformy 88%
Support 90%
Wygląd i funkcjonalność strony 90%
Wiarygodność serwisu 80%
Wybór metod płatności 88%
Ilość materiałów szkoleniowych 80%
Wysokość zwrotów 92%
Ilość aktywów 92%
86% Dobry

User Rating:

83
(2 votes)

Zalety
 • Regulacja przez CySec
 • Duża ilość aktyw
 • Sprawdzona platforma
 • Możliwość sprzedaży opcji
 • Funkcja dublowania oraz Rollover
 • Polska wersja strony
 • Szybkie przelewy z polskiego konta bankowego
 • Przynależność do Funduszu Rekompensat Inwestycyjnych
Wady
 • Wybrane korzyści tylko przy wysokim depozycie
 • Kłopotliwa procedura wypłat
 • Opłaty za wypłatę środków2015-2016 Eopcje.pl.

Uwaga! Obrót opcjami binarnymi wiąże się ze znacznym ryzykiem straty!
Informacje zamieszczane na stronach serwisu nie stanowią oferty oraz nie są rekomendacjami w rozumieniu "Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi", jak również nie stanowią zaproszenia do składania ofert zakupu, bądź sprzedaży. Informacje zamieszczane w serwisie są wyłącznie wyrazem poglądów osób i firm współpracujących i nie powinny być inaczej interpretowane.

Serwis Eopcje.pl stara się aby informacje zawarte na stronach serwisu były kompletne i zgodne ze stanem faktycznym, jednak nie jest w stanie zagwarantować poprawności tych informacji. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji lub poleganiem na nich.

Strona internetowa eopcje.pl nie jest stroną firmową oraz jest prowadzona, administrowana i zarządzana przez osobą indywidualną. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszam do użycia formy kontaktowej

Zarabiaj na HODLowaniu kryptowalut. Więcej