Od czego zacząć?

Od czego zacząć przygodę z opcjami binarnymi?

Jeżeli już podjąłeś decyzję o spróbowaniu swoich sił i inwestycji w opcje binarne, jedną z kluczowych rzeczy jest teraz wybór optymalnego brokera. Możesz to uczynić przy naszej sugestii poprzez podanie swoich preferencji za pomocą formularza w prawej kolumnie strony albo samemu analizując oferowane właściwości. Wybór brokerów jest bardzo duży ale i też trudny, gdyż tylko nieliczne serwisy stosują uczciwe praktyki, a każdy z nich posiada własne atuty. I tak, jeden broker oferuje np. wysokie zwroty ale tylko na dany rodzaj opcji, drugi posiada rozbudowaną platformę handlową oraz szeroki wybór aktywów, trzeci polskie wsparcie klienta, czwarty rozdaje świetne bonusy a piąty ma niskie stawki i minimum depozytu.

Którego więc brokera masz wybrać Ty?

 

Opinie o danym brokerze

Na licznych forach i serwisach recenzyjnych toczy się dyskusja dotycząca brokerów opcji binarnych. Warto się z nimi zapoznać przed wyborem brokera dla siebie. Na część opinii trzeba jednak spojrzeć powściągliwie, gdyż często są skutkiem autoreklamy brokerów, albo też są wynikiem frustracji osób, które nie poradziły sobie ze swoimi inwestycjami. Zdarza się również, że właściciele serwisów recenzujących promują tylko tych brokerów, którzy oferują im najwyższe prowizje za polecanie nowych użytkowników i żadne skargi od klienta brokera nie robią na nich wrażenia. Takich serwisów należy unikać, gdyż można natknąć się na przysłowiową „minę”. Nie ma czegoś takiego jak idealny broker i każdy z nich, nawet ten regulowany, może okazać się nieuczciwy i działający na naszą niekorzyść. Brokerzy, których prezentujemy na naszej stronie, charakteryzują się niską ilością skarg i negatywnych opinii.

 

Podstawą konto demo

Początkującym inwestorom warto wybrać brokera, który oferuje konto demonstracyjne. Dzięki kontu typu demo możesz bez ryzyka zobaczyć jak wygląda zarabianie na opcjach binarnych przy pomocy pieniędzy wirtualnych, z których stratą możesz się przecież pogodzić. Możesz więc zobaczyć jak w praktyce wyglądają Twoje strategie i zobaczyć ich skuteczność zanim użyjesz realnych pieniędzy.

Konto typu demo nie jest oferowane przez wszystkich brokerów. Zapoznaj się z listą brokerów opcji binarnych oferujących konto demo. Prawie wszyscy brokerzy warunkują aktywację konta demonstracyjnego złożeniem wcześniejszego depozytu (choć ten depozyt można potem wypłacić bez konsekwencji). Jest ono aktywowane „na żądanie” i to zazwyczaj na krótki, określony czas (np tydzień). Brokerzy tłumaczą się, że konta demo obciąża platformę do gry na realnych pieniądzach. Ale jaki jest problem w tym aby tego typu konta konfigurować na oddzielnym serwerze? Tłumaczą również, że konto tego typu nie jest miarodajne, gdyż nie ujawnia emocji gracza, który by grał na realnych pieniądzach. W dużej mierze jest to prawdą, natomiast zawsze warto sprawdzić jak dana platforma wygląda „od środka”.

Tutaj warto też wspomnieć o brokerze OptionTrade, który w przypadku rejestracji konta z naszego serwisu, oferuje możliwość dodatkowego dwukrotnego zasilenia konta typu demo kwotą $1000 oraz darmowe sygnały opcji binarnych. Jeżeli jesteś zainteresowany tą ofertą skontaktuj się z nami.

 

Czy wybrać brokera regulowanego?

Dynamizm rozwoju opcji binarnych oraz stosunkowo krótki czas egzystencji spowodował, iż rynek ten jest słabo regulowany. Dla przykładu, brytyjski FCA (Financial Conduct Authority, odpowiednik naszego KNFu) traktuje opcje binarne jako rodzaj hazardu. Wzywa więc podmioty działające na rynku brytyjskim do starań o tego typu licencję. Jednocześnie prawo unijne powoduje, iż osiągnięcie pełnej regulacji w jednym kraju powoduje automatyczne uznanie tej regulacji przez inne kraje. Dlatego osiągnięcie regulacji w CySec (cypryjski organ regulacyjny) powoduje, iż jest ona uznawana w pozostałych krajach europejskich. Brak regulacji KNFu nie jest więc powodem do tego, aby uznać brokera za nieregulowanego czy działającego nielegalnie na terenie naszego kraju. Zapewne objęcie rynku pełniejszą regulacją jest kwestią czasu (tak jak było to w przypadku rynku forex).

Odpowiednia regulacja brokera jest więc zaletą, ale nie koniecznością. Nie powinniśmy więc odrzucać danego brokera tylko dlatego, że nie jest regulowany. Często bowiem regulacja jest elementem odpowiedniego marketingu oraz zasobu portfela właścicieli serwisu a nie ochrony inwestora. Choć oczywiście jest ona wyższa w przypadku podmiotów regulowanych.

Lista regulowanych brokerów opcji binarnych

 

To jakiego brokera wybrać?

Jest bardzo wiele serwisów oferujących opcje binarne, które stosują różnego rodzaju oszukańcze praktyki (zapisy drobnym druczkiem w regulaminie, odmowa wypłaty z powodu rzekomego łamania zasad brokera czy nawet manipulacje samą platformą i wykresami). Może być więc tak, że zainwestujesz pieniądze u brokera, Twoje opcje okażą się wygrane, ale nie będziesz mógł wypłacić zysków a w ostateczności nawet depozytu, albo napotkasz ogromne trudności (np niekończąca się weryfikacja konta). Dlatego wykonaliśmy za ciebie pracę wyszukania najlepszych brokerów dostępnych na rynku.

Oto obecna ich lista:

Najlepsi brokerzy opcji binarnych

A tutaj prezentujemy czarną listę brokerów, którzy trafili tam stosując nieuczciwe praktyki na zmasowaną skalę:

Czarna lista brokerów opcji binarnych

Przed wyborem brokera warto również dokładnie zapoznać się z jego regulaminem. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek, np. w kwestii zasad otrzymywania bonusa od depozytu.

 

Wpłaty/wypłaty

Brokerzy opcji binarnych oferują szeroki zakres metod wpłat i wypłat do swoich systemów. Najczęściej oferowane opcje to:

– przelew bankowy bezpośredni
– karta kredytowa (np visa lub mastercard)
– CashU, QIWI, Webmoney, Skrill.

Zazwyczaj wypłatę możemy zrealizować tą drogą którą wpłacaliśmy środki. Jeżeli więc wpłacamy poprzez skrill to nie wypłacimy poprzez przelew bankowy. Jeżeli natomiast wpłatę dokonujemy z karty kredytowej, to wypłatę na nią możemy zrealizować do wysokości tej wpłaty. Jeżeli mamy do wypłaty kwotę wyższą niż ten depozyt, to nadwyżkę musimy już przelać na konto bankowe.

Dokonanie wpłaty (np kartą kredytową) lub wypłaty wiąże się z weryfikacją naszych danych osobowych. Dlatego istotne jest podawanie prawdziwych danych przy rejestracji u brokera. Weryfikacja dotyczy zazwyczaj danych personalnych (np. skan dowodu osobistego), danych adresowych (np. skan ostatniego rachunku telefonicznego) czy systemu płatności (np zdjęcie karty kredytowej). Słusznym rozwiązaniem jest więc weryfikacja konta przed złożeniem depozytu, tak aby mieć pewność, że przebiegnie ona prawidłowo i nie uniemożliwi nam wypłatę środków.

W kwestii wpłat i wypłat ważną sprawą jest analiza opłat za transakcje (payment fees) co do każdej formy płatności. Najtaniej wychodzą systemy płatności typu skrill czy PerfectMoney, najdrożej zagraniczne przelewy bankowe, choć często brokerzy biorą część lub całość opłat transferowych na siebie.
Drugą sprawą na którą należy zwrócić uwagę jest kwestia przewalutowania. Jeżeli np. zakładasz konto w walucie USD czy w EUR a przelewasz środki z konta złotówkowego, to musisz się liczyć z przewalutowaniem, i to podwójnym (wpłata i wypłata). Koszty te są bardzo wysokie, dlatego warto wpłacać/wypłacać bezpośrednio z tego samego konta walutowego (np bankowe konto walutowe albo skrill). Są też brokerzy, którzy oferują konto w polskiej walucie (np TopOption, OptionTrade czy OptionTime).

Minimalna wpłata to zazwyczaj kwota rzędu ok. $200, choć są brokerzy, którzy oferują niższe minimum ($100). Ale ze względu na to, że minimalna stawka jaką musisz zagrać daną opcję to minimum $10-20, lepiej jest wpłacić więcej, gdyż nawet najlepsza strategia zakłada straty, a przy seryjnej stracie możesz stracić wszystkie środki. Jeżeli więc już wpłacasz niski depozyt to stosuj też niską płaską stawkę.
To ile ty powinieneś wpłacić to kwestia indywidualna. Na pewno nie wpłacaj pożyczonych pieniędzy, albo pieniędzy które masz odłożone na zapłacenie rachunków. Generalnie więc powinieneś wpłacić taką kwotę, którą jednocześnie gotowy jesteś stracić. Jest to bowiem ryzykowna forma zarabiania, z którą wiąże się nutka hazardu i uzależnienia.

Warto też zastanowić się, czy chcesz korzystać z bonusu, gdyż powoduje on zwiększenie puli środków ale jednocześnie konieczność kilkukrotnego obrotu tymi środkami. Możesz więc korzystając z bonusa zablokować sobie możliwość wypłaty przez jakiś czas.

Najlepiej więc stosować minimalne stawki aby przekonać się czy potrafisz tę kwotę skutecznie obrócić i na ile obrana strategia się sprawdza a jeżeli uznasz, że opcje binarne nie są dla Ciebie, to pozostaje wypłacić to co zostało na koncie.
Nie daj się więc ponieść emocjom i wizji szybkich zarobków! Inwestuj z głową i rozsądkiem.

Leave a Reply2015-2016 Eopcje.pl.

Uwaga! Obrót opcjami binarnymi wiąże się ze znacznym ryzykiem straty!
Informacje zamieszczane na stronach serwisu nie stanowią oferty oraz nie są rekomendacjami w rozumieniu "Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi", jak również nie stanowią zaproszenia do składania ofert zakupu, bądź sprzedaży. Informacje zamieszczane w serwisie są wyłącznie wyrazem poglądów osób i firm współpracujących i nie powinny być inaczej interpretowane.

Serwis Eopcje.pl stara się aby informacje zawarte na stronach serwisu były kompletne i zgodne ze stanem faktycznym, jednak nie jest w stanie zagwarantować poprawności tych informacji. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji lub poleganiem na nich.

Strona internetowa eopcje.pl nie jest stroną firmową oraz jest prowadzona, administrowana i zarządzana przez osobą indywidualną. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszam do użycia formy kontaktowej

Zarabiaj na HODLowaniu kryptowalut. Więcej