Opcja binarna

Opcje binarne (zwane również cyfrowymi albo egzotycznymi) to stosunkowo nowa metoda gry na rynku finansowym (od 2008 roku opcje binarne stały się powszechnie dostępne dla inwestorów).
Skąd pochodzi nazwa opcje binarne? Binarny oznacza dwójkowy, inaczej więc możemy powiedzieć, że jest to wybór dwóch opcji.

Aby zarabiać na opcjach binarnych wystarczy przewidzieć, w którą stronę podąży (czy w górę czy w dół) cena danego aktywa albo czy przekroczy ona określony poziom w danym przedziale czasowym (np. opcje typu One Touch). Tym aktywem może być rynek walutowy, rynek akcji, indeksy czy towary. Specyfice tych rynków poświęciliśmy osobną stronę.
Dla przykładu, oceniamy czy dolar będzie miał wartość powyżej (Call Option) czy poniżej (Put Option) wartości X (cena otwarcia) w przeciągu godziny. Jeżeli się nie pomylimy, to zarabiamy ~70-90% od wystawionej kwoty. Niektórzy brokerzy oferują również zwrot do 15% wystawionej kwoty w razie przegranej.

Leave a Reply2015-2016 Eopcje.pl.

Uwaga! Obrót opcjami binarnymi wiąże się ze znacznym ryzykiem straty!
Informacje zamieszczane na stronach serwisu nie stanowią oferty oraz nie są rekomendacjami w rozumieniu "Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi", jak również nie stanowią zaproszenia do składania ofert zakupu, bądź sprzedaży. Informacje zamieszczane w serwisie są wyłącznie wyrazem poglądów osób i firm współpracujących i nie powinny być inaczej interpretowane.

Serwis Eopcje.pl stara się aby informacje zawarte na stronach serwisu były kompletne i zgodne ze stanem faktycznym, jednak nie jest w stanie zagwarantować poprawności tych informacji. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji lub poleganiem na nich.

Strona internetowa eopcje.pl nie jest stroną firmową oraz jest prowadzona, administrowana i zarządzana przez osobą indywidualną. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszam do użycia formy kontaktowej

Zarabiaj na HODLowaniu kryptowalut. Więcej