PriceAction a opcje binarne

Co to jest Price Action?

Price Action to najkrócej mówiąc analiza zachowania ceny, która płynie prosto z wykresu ceny. Ta metoda analizy technicznej tym różni się od innych metod, że bazuje jedynie na obserwacji wykresu ceny a nie na wskaźnikach co nie wyklucza jednak ich zastosowania, ale ich rolą jest jedynie potwierdzenie analizy PA. Zwolennicy metody są przekonani, że że cena odzwierciedla wszystko, dlatego też cena jest jedynym wskaźnikiem jaki potrzebuje trader. Price Action to więc nic innego jak badanie jak zmienia się cena.

Używanie Price Action jako formy analizy technicznej pozbawionej wskaźników technicznych, to tzw naked trading (goły handel). Naked trading zakłada również brak analizy fundamentalnej. Wydarzenia ekonomiczne nie są więc składową tej strategii.

Metoda ta jest skuteczna i możliwa do zastosowania również przy inwestycjach w opcje binarne.

 

Na czym polega Price Action?

Metoda ta polega głównie na obserwacji i wyszukiwaniu formacji cenowych (formacje to najważniejszy aspekt tej strategii) oraz linii wsparcia i oporu. Transakcje w tej technice zawiera się zazwyczaj w zgodzie z panującym trendem, dlatego również istotna jest umiejętność wyznaczania linii trendu.

Podstawą tej techniki jest wykres świeczkowy, gdyż jest on łatwiejszy w użyciu.

Celem techniki jest umiejętność wyznaczania Momentum (wierzchołki i dołki) – czyli punktów zmienności ceny. Mogą być one małe lub duże.

 

Price Action a wskaźniki

Price action zwraca głównie uwagę na historię ceny a nie na fundamentalne czynniki, które wpływają na rynek, dlatego uznajemy tę metodę jako techniczną. Jest to jednak czysta forma analizy w tym sensie, że nie bazuje na pochodnych ceny czyli analiz matematycznych będących podstawą działania wskaźników. Podstawą działania każdego wskaźnika technicznego (bez względu na to, czy są to średnie kroczące czy oscylatory takie jak Stochastic, RSI) jest cena, dlatego też zwolennicy price action uważają, że lepiej jest stosować cenę jako wskaźnik zamiast instrumentów pochodnych. Wskaźniki nie mogą nas bowiem zwolnić od obowiązku myślenia.

Znajomość zasad PriceAction to podstawowa metoda analizy, dobrze jest więc ją dobrze poznać zanim zabierzemy się za jakąkolwiek inną formę. Wskaźniki nie nauczą nas analizy rynku ani interpretacji wykresu ceny. A dzięki Price Action jesteś w stanie zrozumieć skąd się wzięły stracone pozycje. PA poprawia więc strategie i działa jak dobry filtr.

Jeżeli korzystasz ze wskaźników, to przed ich użyciem dowiedz się najpierw za co one odpowiadają i zrozum ich działanie. Pomoże to Tobie w ich lepszym doborze oraz ich nie dublowaniu. Jeśli bowiem masz kilka wskaźników, które mówią to samo, to tworzy się bałagan.

Zalety

  • PriceAction pozwala na zrozumienie rynku. Wskaźnik to pochodna ceny. Price action nie mówi nam co się stanie tylko co właśnie się
    stało.
  • Jest to system uniwersalny działający na każdym rynku, każdym interwale czasowym i może być połączony z wieloma strategiami.
  • Jest to system, który dopasowuje się bezpośrednio do rynku.
  • Jest prosty, bazuje tylko na kilku zasadach łatwych do zapamiętania. Nie jest jednak prosty w stosowaniu, gdyż polegać możemy w dużej mierze na swojej intuicji. Przy odpowiednim treningu, poziomie wiedzy i cierpliwości PA może przynieść wyjątkowo dobre rezultaty.
  • Jest przejrzysty. Do analizy potrzebny jest nam tylko wykres świeczkowy, dzięki czemu nasza platforma nie jest obciążana zbędnymi wskaźnikami.
  • Działa bez opóźnień, gramy co widzimy a nie co sądzimy

 

 

Formacje cenowe price action

 

Formacje to powtarzające się, specyficzne układy wykresu ceny.

Zasadniczo rozróżniamy dwa rodzaje formacji:
1. Formacje konsolidacji i kontynuacji trendu
2. Formacje odwrócenia trendu

Oto lista niektórych formacji świeczkowych:
– pin bar
– Inside bar
– outside bar
– formacja objęcia hossy/bessy (Engulfing pattern)
– Harami wzrostowe/spadkowe
– Doji
– 2 bar reversal (formacja zwrotna)
– Fakey pattern

Jest wiele innych formacji, ale te wskazane powyżej są tymi, na które traderzy najczęściej patrzą, i które są najłatwiejsze do rozpoznania.

 

Price action z liniami oporu, wsparcia i trendu

Analiza formacji Price Action może być bardziej skuteczna jeśli połączymy ją z liniami wsparcia i oporu. Jeżeli bowiem dana formacja wystąpi w pobliżu linii wsparcia/oporu, to istnieje dużo większe prawdopodobieństwo jej trwalszego zadziałania.

Zwiększamy prawdopodobieństwo skuteczności stosowania PriceAction, inwestując zgodnie z trendem. Dlatego równie ważna jest umiejętność wyznaczania linii trendu.

Graj i wierz w to co widzisz a nie w to co chcesz zobaczyć na wykresie 🙂

 

Leave a Reply2015-2016 Eopcje.pl.

Uwaga! Obrót opcjami binarnymi wiąże się ze znacznym ryzykiem straty!
Informacje zamieszczane na stronach serwisu nie stanowią oferty oraz nie są rekomendacjami w rozumieniu "Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi", jak również nie stanowią zaproszenia do składania ofert zakupu, bądź sprzedaży. Informacje zamieszczane w serwisie są wyłącznie wyrazem poglądów osób i firm współpracujących i nie powinny być inaczej interpretowane.

Serwis Eopcje.pl stara się aby informacje zawarte na stronach serwisu były kompletne i zgodne ze stanem faktycznym, jednak nie jest w stanie zagwarantować poprawności tych informacji. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji lub poleganiem na nich.

Strona internetowa eopcje.pl nie jest stroną firmową oraz jest prowadzona, administrowana i zarządzana przez osobą indywidualną. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszam do użycia formy kontaktowej

Zarabiaj na HODLowaniu kryptowalut. Więcej