Strategia „Gral Carlucciego” V5 i V7

Uwaga! Najnowsza wersja strategii poniżej opisu wersji V5. Zalecamy jednak zapoznanie się z jej wytycznymi.

Strategia „Gral Carlucciego” została stworzona i wielokrotnie zmodyfikowana przez pochodzącego z Hiszpanii Francisco Carlucciego, który wciąż udoskonala swoją strategię. Jej obecna piąta wersja prezentuje się obiecująco, choć może wydawać się nieco skomplikowana. Nasze testy w stosowaniu tej strategii wypadły pomyślnie, dlatego postanowiliśmy zaprezentować jej założenia.

Po zainstalowaniu strategii powinniśmy zobaczyć następujący obraz wykresu:

carlucci_example

Jeżeli taki obraz widzimy, to możemy przystąpić do używania strategii. Stosujemy ją na wykresie 5-minutowym.

Założenia strategii

Otwieramy opcję, kiedy zostaje spełnionych kilka warunków jednocześnie. Pewne warunki są niezbędne natomiast pozostałe mogą działać jako potwierdzenie.

Semafor. Ten wskaźnik wskazuje na poziom wykupienia/wyprzedaży. Otwieramy opcję, jeżeli wskaźnik semafor (piłka) pojawia się nad/pod świecą. „Piłka” może zawierać 3 numery: 1, 2 lub 3. Czym wyższy numer tym mocniejszy sygnał. Ten wskaźnik jednak mocno repaintuje, dlatego należy interpretować go z dużą ostrożnością. Dodatkowym potwierdzeniem semafora jest poprzedzająca go odpowiednio skierowana strzałka (nie w kole). Ta strzałka pokazuje kierunek następnej świecy. Kolejnym potwierdzeniem jest strzałka w kole, która pokazuje się nad bieżącą świecą wejściową (strzałka RSI). Optymalna sytuacja to taka, gdy świeca alarmowa zatrzymuje się (ale go nie przebija) na ważnym poziomie (np fibo 0,100).

Monitor CCI. Obserwujemy wykres i oczekujemy momentu, w którym przynajmniej niebieska i żółta linia wykresu przecinają się w jednym punkcie maksymalnego zakresu monitora. Idealnie jest jeśli również linia czerwona przecina się w tym punkcie, choć nie jest to warunkiem koniecznym. Dodatkowym potwierdzeniem jest strzałka. Czym jest ona bliżej punktu przecięcia tym lepiej (bardzo wysoko albo bardzo nisko). Najlepiej jest jeśli strzałka pojawia się w pomiędzy liniami wykresu (jest w ich kącie). Jeżeli zaraz po lewej stronie strzałki nie ma żadnej linii to osłabia to sygnał.  Pojawia się ona wraz z rozpoczęciem nowej świecy. Sygnał jest mocniejszy, jeśli równocześnie pojawiają się 2 strzałki: biała i żółta.

Monitor MRFX. Dla opcji typu „call” linia magenta powinna przecinać albo być ponad linią odbicia (szara linia), która to najlepiej jeśli jest poniżej poziomu 20. Dla opcji „put” linia magenta powinna przecinać albo być poniżej linii odbicia (szara linia), która to najlepiej jeśli jest powyżej poziomu 80. Żółty kolor pojawiający się na wykresie magenta wskazuje na zmianę trendu i może pomoc zobaczyć moment odwrotu.

 

Dodatkowe uwagi

Na wykresie widzimy narysowane strefy czerwone i zielone. Cena powinna być w czerwonej strefie dla opcji put i w zielonej dla opcji call.

Purpurowe grube linie (EMA) wskazują na kierunek trendu rynku i są to bardzo silne poziomy oporu/wsparcia. Lepiej więc grać zgodnie z ich kierunkiem.

Linie łączące dołki i szczyty to wskaźnik ZigZag, który pokazuje zmianę trendu, i rysuje poziomy wsparcia (repaintuje).

Wskaźnik siły trendu określa liczbę sprzedających czy kupujących. Jeżeli ten wskaźnik jest wysoki (np 95% i więcej), to jest mała szansa na odwrócenie trendu.

Możemy również śledzić ilość kontraktów w danym interwale czasowym. Jeżeli ta ilość jest zbyt wysoka (30 kontraktów i więcej) to unikamy takiej sytuacji.

Tablica newsów pokazuje czas do rozpoczęcia wydarzeń ekonomicznych. Nie handlujemy 20 min. przed i po wydarzeniu na danej parze walutowej.

Dla niektórych wskaźników możemy uruchomić komunikaty alarmowe.

 

Stosowanie

Strategię stosujemy na wykresie 5 minutowym z 5 minutowym czasem wygaśnięcia opcji. Opcję uruchamiamy po wygaśnięciu świeczki alarmowej. Najważniejsze kryteria dla pojawienia się sygnału to piłka semafor (2 lub 3) oraz przecięcie w jednym punkcie co najmniej 2 linii (niebieskiej i żółtej) na monitorze CCI. Rzadko się zdarza, aby wszystkie potwierdzenia wystąpiły jednocześnie, dlatego wymagana jest tutaj nasza uznaniowość. Na przykładach postaram się pokazać, jak interpretować wskaźniki tej strategii.

Przykład 1 (opcja CALL, kliknij aby powiększyć):

carlucci_example

Po otwarciu opcji pojawia się strzałka w kole potwierdzająca odpowiedni kierunek świecy. Można poczekać na jej pojawienie się przed rozpoczęciem opcji, ale zalecam otwierać opcję zaraz po wygaśnięciu poprzedniej świecy:

carlucci_arrow

 

 

 

 

 

 

 

 

Opcja wygrana:

carlucci_win


Przykład 2 (opcja PUT, kliknij aby powiększyć):

 

Pobierz strategię:

carlucci_grial_v5

 

Aktualizacja:

Pojawiła się nowa wersja tej strategii:

carlucci_grial_v7

 

Szczegółowy opis aktualizacji strategii do wersji 7 wraz z przykładami dostępny jest w strefie VIP. Informacje jak otrzymać dostęp do strefy VIP znajdziesz tutaj.

 

 

21 Comments

 1. 1
  Zdjęcie profilowe

  androlo

  witam
  mam pytanie
  jak i gdzie mam zainstalować te wskazniki
  proszę o pomoc
  dziekuję

 2. 2
  Zdjęcie profilowe Eopcje

  Eopcje

  To proste, otwierasz w mt4 plik -> otwórz folder danych a potem znajdź folder indicators i tam skopiuj wskaźniki a następnie folder templates i tam wgraj szablon. Otwórz ponownie MT4 i teraz uruchom wgrany szablon na wybranym wykresie.

 3. 3
  Zdjęcie profilowe

  androlo

  mam same wskażniki a gdzie znajdę szablon?

 4. 6
  Zdjęcie profilowe

  androlo

  proszę o przesłanie mi najnoweszej strategi 7
  dziekuję
  androlo260@gmail.com

 5. 8
  Zdjęcie profilowe

  androlo

  wiem że depozyt trzeba zrobić ja konto już mam w top option ponieważ jest tam mały depozyt 100 pln
  chciałbym ugrać trochę więcej kasy

 6. 9
  Zdjęcie profilowe Eopcje

  Eopcje

  Jeżeli uważasz, że spełniles warunki aby dołączyć do strefy vip to skorzystaj z formularza kontaktowego:
  http://www.eopcje.pl/kontakt/
  Komentarze nie służą temu celowi.

 7. 10

  Jacek

  Witam

  Na wykresie ma piłkę semafor ale brak jest jakichkolwiek numerów np. 2,3. To błąd mojego programu czy czegoś nie wgrałem? Tak to wszystko mam.

  1. 10.1
   Zdjęcie profilowe Eopcje

   Eopcje

   Nie wiem dlaczego nie widzisz, ale właściwie nie musisz widzieć. Piłka (3) to kolor czerwony a (2) to kolor żółty.

 8. 11
  Zdjęcie profilowe pioterek

  pioterek

  Jak dostaje monity typu Bearish lub bulish divergence reverse itp co to są za sygnały ?
  Okno monitów tutaj w tutorialu opisane nie jest , a takze komendy tez nie zostały opisane.

  Pozdrawiam

   1. 11.1.1
    Zdjęcie profilowe pioterek

    pioterek

    https://zapodaj.net/82a734c71f9eb.jpg.html

    Prosz te okienko w lewym dolnym rogu. Tam mam sygnaly typu RSI: Call lub Put oraz dodatki itp

    1. 11.1.1.1
     Zdjęcie profilowe Eopcje

     Eopcje

     To są sygnały samej dywergencji, jezeli otrzymujesz taki sygnał, to sprawdzasz, czy pozostałe warunki strategii są wypełnione i jeśli tak, to możesz grać taki sygnał.

     1. 11.1.1.1.1
      Zdjęcie profilowe pioterek

      pioterek

      Prosze Państwa a powiedzcie mnie jak ja mam na MT4 właczyc sobie wykres ropy USOIL, wiecie moze jak to odpalić ?

 9. 12
  Zdjęcie profilowe BjKCorporation

  BjKCorporation

  Można tą strategię stosować z dłuższym czasem wygaśnięcia opcji? 5 minut to trochę krótko!?

  1. 12.1
   Zdjęcie profilowe Eopcje

   Eopcje

   Strategie są po to, aby je testować i dostosowywać do rynku. To co działa dzisiaj nie musi działać jutro. Dlatego warto samemu sprawdzać jak się będzie zachowywać strategia na innych interwałach czasowych i przy odjęciu/dodaniu innych wskaźników oraz na różnych parach walutowych.

 10. 13
  Zdjęcie profilowe BjKCorporation

  BjKCorporation

  Rozumiem, osobiście wolę dłuższy czas wygaśnięcia opcji gdyż dana para ma więcej czasu na wzrost lub spadek. Poza tym zawsze jest czas i można ją sprzedać.

  1. 13.1
   Zdjęcie profilowe Eopcje

   Eopcje

   Takie zalecenia daje autor strategii, ale znam osoby, które używają tej strategii dla 60 sekund. Czemu więc nie mozna by było dłuższego interwału, warto potestować na demie.

 11. 14
  Zdjęcie profilowe Eopcje

  Eopcje

  pioterek, to jest temat dotyczący strategii, skieruj swoje pytanie w odpowiednim dziale na forum.

Leave a Reply2015-2016 Eopcje.pl.

Uwaga! Obrót opcjami binarnymi wiąże się ze znacznym ryzykiem straty!
Informacje zamieszczane na stronach serwisu nie stanowią oferty oraz nie są rekomendacjami w rozumieniu "Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi", jak również nie stanowią zaproszenia do składania ofert zakupu, bądź sprzedaży. Informacje zamieszczane w serwisie są wyłącznie wyrazem poglądów osób i firm współpracujących i nie powinny być inaczej interpretowane.

Serwis Eopcje.pl stara się aby informacje zawarte na stronach serwisu były kompletne i zgodne ze stanem faktycznym, jednak nie jest w stanie zagwarantować poprawności tych informacji. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, w tym za utratę zysków, które mogą wiązać się bezpośrednio lub pośrednio z użytkowaniem takich informacji lub poleganiem na nich.

Strona internetowa eopcje.pl nie jest stroną firmową oraz jest prowadzona, administrowana i zarządzana przez osobą indywidualną. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszam do użycia formy kontaktowej

Zarabiaj na HODLowaniu kryptowalut. Więcej